Türk Nippon Sigorta’ya çağrımız; Fırsatçılık yapmayın, Lütfen kafaları karıştırmayın!

Türk Nippon Sigorta'ya çağrımız; Fırsatçılık yapmayın, Lütfen kafaları karıştırmayın!

Sigorta Sektörümüzün değerli yayın organlarından birinde Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Baturalp…

Sigorta Sektörümüzün değerli yayın organlarından birinde Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Baturalp PAMUKÇU’nun kısa bir röportajı yayınlandı. İlgili röportajın bir bölümünde şu ifadeler yer alıyor; 

Pamukçu, ‘’Dünya ve Türkiye, koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçiyor. Bu dönemi, hep birlikte bir dayanışma içerisinde, iletişim kanallarımızı her daim aktif tutarak, sağlık anlamında en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. Bu dayanışmanın güzel bir örneği olarak Covid-19 teminatlı Sağlığınız Bizde TSS ürünümüzün, mevcut faydası dışında tüm satış kanallarımız ve sigortalılarımız tarafında gerçekten ihtiyaca uygun bir ürün haline geldiğini düşünüyorum’’ dedi.

Sağlığınız Bizde ürünündeki tek değişikliğin Covid-19’un teminat altına alınması olmadığını dile getiren Pamukçu şunları söyledi; ‘’Ürünümüze dahil edilen Covid-19 teminatı sektör için gerçekten büyük bir adımdır. Ancak ürünümüzdeki tek değişiklik, bu teminatın kapsam altına alınması değildir. Bu değişikliğin yanında, sigortalılarımızın sigorta süresi boyunca maksimum 5 defa olmak üzere telefonla görüntülü uzman doktor görüşmesi yapabileceklerini de belirtmek isterim.

Belirtilen TSS ürününün Korona Virüs teminatı içerdiği belirtiliyor. Fakat daha hastalığın bırakın tedavisini daha ne olduğu bile tam olarak belirlenmemişken bu şekilde bir teminat altına alıyor ifadesi kafaları karıştıracaktır. Evet belki kısa vadede bu teminatı duyan bir çok kişi TSS yenilemesini Türk Nippon’dan yapacaktır. Ayrıca, burada pazarlama taktiği olarak ilgi buraya çekilmek isteniyorsa daha vahim sonuçlar doğurabilir. TSS alarak Covid-19 konusunda kafasında kurduğu desteği bulamayan müşteri TSS ürününe küsebilir. Ve bu durum yalnızca ilgili şirkete değil tüm şirketlere zarar verir.

Dip Not: Covid-19 konusunda şuan Devletimiz tüm aksiyonları ücretsiz yapıyor. Sanki bu işlemlere bir ücret ödeniyormuş gibi gösterip benim poliçem de bunu karşılıyor demek ne kadar doğrudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir