En Değerli 100 şirketten biri de AvivaSa oldu

En Değerli 100 şirketten biri de AvivaSa oldu

AvivaSA, Marka değerlendirme kuruluşu olan BrandFinance’ın yapmış olduğu ‘’Türkiye’nin En Değerli Markaları’’ listesinde ilk 100’ün içerisinde yer alarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

AvivaSa CEO’su Fırat Kuruca, ‘’Tüm Dünya’da akredite olmuş bir kuruluşun gerçekleştirdiği listeye girmek bizim için güzel bir motivasyon kaynağı oldu. İşinizi severek ve inanarak yaparsanız aynı zamanda da yeniliklere ayak uydurabilirseniz müşterilerinizin ihtiyaçlarına karşılık verebilirsiniz. Böylelikle bizlerde müşterilerimize maksimum verimli hizmet vermek adına çabalıyoruz’’ dedi.

MARKALARIN TOPLAM DEĞERİ 18,9 MİLYAR DOLAR

Bu yıl onikinci kez oluşturulan ‘’Türkiye’nin En Değerli 100 Markası’’ listesininde bulunan markaların toplam değeri 18,9 milyar dolara ulaştı. Hesaplanan toplam değer üzerinde  Sanayi sektörü %28 pay’a hizmet sektörü ise %72 pay’a sahip oldu. BrandFinance’nin listesi, pazarda tüketicinin tercih eylemi olarak ortaya çıkan Markanın Göreceli Ağırlığı kriterini baz alıyor.

MGA’nın, tüketici markaya aşina ise, ona tanıdık geliyorsa, markayla ilintili olumlu ve ayırt edici bir algıya sahipse ve sonunda karşılıklı anlayışla tüketicinin markayla olan bağı oluşmuşsa gerçekleştiği kabul ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir