Çevreye duyarlılığını ortaya koyan Auto King, şarj istasyonu ağını genişletiyor

Çevreye duyarlılığını ortaya koyan Auto King, şarj istasyonu ağını genişletiyor

Araç bakım ve onarım sektöründe bir ilki gerçekleştirerek 2020 Haziran ayında elektrikli araç kullanıcılarına yönelik şarj istasyonlarını devreye alan Auto King, İstanbul’daki merkez servisinden sonra şimdi de İzmir ve Sakarya servislerinde de yapılanmasını tamamladı. 

Böylelikle üç farklı servis merkezinde elektrikli araç kullanıcıları için şarj hizmetini devreye alan Auto King, bu çalışmasıyla çevreye duyarlılığını da ortaya koydu.

Sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamanın her insanın temel hakkı olduğunu farkındalığıyla Auto King, araç bakım ve onarım sektöründe bir ilki gerçekleştirerek 2020 Haziran ayında elektrikli araç kullanıcılarına yönelik şarj istasyonlarını devreye aldı.  Sürdürülebilir bir dünyaya olan inancıyla şarj istasyonu ağını genişleten Auto King, İstanbul’daki merkez servisinden sonra İzmir ve Sakarya servislerindeki yapılanmasını tamamlayarak çevreye duyarlı elektrikli araçların yaygınlaşmasındaki rolünü de ortaya koydu.

“Bu hizmetimizi tüm AUTO KING servislerimizde vermeyi hedefliyoruz.”

Auto King’in üç farklı servis merkezinde elektrikli araç kullanıcıları için şarj hizmetini devreye aldığının altını çizen Auto King Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Erkan Kıraç, dünya genelinde elektrikli araçların hızla fosil yakıtlı araçların yerini aldığı belirtti. Fosil yakıt kullanılmadığı için karbondioksit salınımını olmadığını bu sayede de çevre kirliliğinin önüne geçildiğinin altını çizen Kıraç, söylerini şöyle sürdürdü; “Sürdürülebilir dünya için önemli bir konumda olan elektrikli araçlarla ilgili gündemde olan ilk konu şarj istasyonlarının yeterli olmaması. Bu konuda ülkeler kendi içlerinde bu konuyu çözmek için kolları sıvadı. Bu bilinçle biz de Auto King olarak üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle elektrikli araç dostu altyapımızı kurduk ve bugün İstanbul’daki merkez servisimizden sonra İzmir ve Sakarya servislerimizde de elektrikli araç kullanıcılarına şarj hizmeti sunuyoruz.  Tabii hedefimiz bununla da sınırlı değil. Bu  hizmetimizi itüm AUTO KING servislerimizde  vermeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle bir kez daha ‘Önce insan sağlığı’ sloganı ile bu projeye destek ve imkan veren değerli Yönetim kurulumuza ve ülkemizin öncü elektrikli araç şarj istasyon markası VOLTRUN ‘a teşekkür ederiz“ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir