Anadolu Hayat Emeklilik 29. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Anadolu Hayat Emeklilik 29. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Anadolu Hayat Emeklilik, 29. Kuruluş yıl dönümünü Das Das’ta, Ümit Besen ve Pamela’nın sahne aldığı bir etkinlikle kutladı. Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan yaptığı konuşmada şirketin elde ettiği başarılarda tüm çalışanların büyük emek ve özverisinin bulunduğunu belirtti.

Anadolu Hayat Emeklilik’in genç nüfusuna ve kadın çalışan oranının yüksekliğine dikkat çeken Erkan; “Sektör ortalamasının üzerinde genç katılımcıya sahip olmanın yanı sıra, işveren olarak da gençlerin çalışmak istediği ve yoğun ilgi gösterdiği bir şirket olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Ayrıca insan kaynakları stratejimizin tamamında fırsat eşitliğini gözetiyoruz. Bunun bir sonucu olarak, sigorta sektöründeki kadın çalışan oranının üzerinde bir orana sahibiz. Şirketimizin insan kaynağının %62’si kadınlardan oluşuyor. Aynı zamanda orta ve üst düzey yöneticiler içerisindeki kadın oranında da %50 ile Türkiye ortalamasının çok üzerindeyiz ve bundan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik’in dengeli ve kârlı büyümesini sürdürerek bireysel emeklilik ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 750 bini aşkın katılımcı sayısı ile bu alanda sektör lideri konumuna geldiğinin ve devlet katkısı dâhil 18,7 milyar TL fon büyüklüğüne; hayat sigortası branşında ise Nisan ayı itibarıyla 250 milyon TL’nin üzerinde prim üretimine ulaştığının bilgisini veren M. Uğur Erkan konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yıl Anadolu Hayat Emeklilik olarak, otomatik katılım kapsamı dışında kalan genç, ev hanımı, çiftçi, esnaf gibi müşteri segmentleri ile farklı yaşam evrelerindeki ihtiyaçlara yönelik olarak düzenli birikim yapma imkanı sağlayan bireysel emeklilik planlarına ve çeşitli yaşamsal riskleri teminat altına alan hayat sigortalarına odaklanacağız. İnanıyorum ki 29. yılımız da hem hayat sigortası hem de bireysel emeklilik branşlarında yeni başarılara imza atacağımız bir yıl olacak.”

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları, bireysel emeklilik ve otomatik katılım toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. Bireysel emeklilik ile otomatik katılım kapsamında yer alan 1,7 milyonu aşkın katılımcı sayısıyla sektörde en fazla katılımcıya sahip olan Anadolu Hayat Emeklilik, sistemdeki lider pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor. Sistemden emekli olan kişi sayısında da öncü konumunu koruyan şirket, sistem emeklilerinin %25’ine sahiptir. Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan şirketin; İstanbul (3), Ankara (2), Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli ve Trabzon’da Bölge Satış Müdürlükleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik sayısı 500’ü aşan direkt satış ekibi, 250’ye yakın özel acentesi ve 1.300’ü aşan Türkiye İş Bankası şubesi aracılığıyla hizmet sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir